E-papierosy – ciąg dalszy dyskusji. Czekają nas kolejne zmiany

0
774
e-papierosy
Źródło https://pixabay.com Licencja CC0 Public Domain


W sieci nie milknie debata na temat e-papierosów. Użytkownicy będą zmuszeni zapłacić mandat w wysokości 500 zł za palenie w miejscach publicznych.

Zgodnie z nowym projektem powstał zakaz sprzedaży e-papierosów osobom nieletnim, palenia ich w miejscach publicznych oraz zakaz reklamowania w internecie.

Te zmiany także spowodują, że importerzy oraz producenci e-papierosów nie będą mogli ich promować na różnych imprezach kulturowych, sportowych czy oświatowych. Z tego też wynika, że e-papierosy będą traktowane jak te zwykłe.  Wcześniej już wspomnieliśmy o tym, czy elektroniczne papierosy są mniej szkodliwe dla zdrowia.

Nowością w tej sytuacji jest to, że producenci e-papierosów przed ich wprowadzeniem muszą zgłosić się z tym zamiarem do Inspektora ds. Substancji Chemicznych. Inspektor ten powinien sprawdzić, czy zawierają one środek aromatyzujący oraz różnorodne dodatki w ilościach uzależniających. Zgodnie z projektem papierosy z dodatkiem mentolu zostaną zakazane od roku 2020.

O ograniczenie dostępu do e-papierosów osobom nieletnim już długi czas apeluje rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Występował w tej sprawie do resortu zdrowia. Wyjaśnił, że w obu wyrobach (e-papierosach oraz zwykłych) jest jednakowy składnik, a mianowicie nikotyna. Jest to substancja psychoaktywna o właściwościach uzależniających.

Na stronie internetowej można skomentować oraz zagłosować na założenia projektu. „Mam dość e-palaczy” vs. „absurdalny projekt”, decyzja należy do Was.

 

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ