Nowe spojrzenie na prezenty komunijne

Komunia Soni

Maj to nie tylko początek prawdziwej wiosennej pogody, długiego odpoczynku i słońca, ale także czas Pierwszej Komunii Świętej. Głównym problemem chrzestnych i gości jest wybór odpowiedniego prezentu dla młodego katolika. Wśród corocznych trendów, które od lat goszczą wśród polskich rodzin, znajduje się wiele zaskakujących pozycji, które zadowolą każdego młodego miłośnika nowych technologii, starsze osoby ceniące tradycję i duchowość sakramentu, a także tych szukających niekonwencjonalnych i oryginalnych pomysłów na prezent.

  1. Nowocześnie

Tablety, laptopy, konsole, iPady czy smartfony weszły już do kanonu popularnych prezentów z okazji Pierwszej Komunii. Jednak najbardziej niecodziennym pomysłem okazuje się… dron! Od kilku lat latające modele zaskakują nowoczesnymi formami i funkcjami, jak wbudowana kamera z aplikacją na smartfona. Przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną (a te wahają się od 150 zł do nawet 3000 zł!) ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Dla dziewięciolatka zdecydowanie lepszą opcją jest mikrodron, który niweluje ryzyko zrobienia sobie krzywdy i nadaje się do używania w pomieszczeniach.

2. Tradycyjnie

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań z pewnością sięgną po coś, co wręcza się z takiej okazji najczęściej. Mowa oczywiście o zegarku, wszelkiego rodzaju pamiątkowej biżuterii czy po prostu pamiątkowej kartce z pieniędzmi. Warto jednak pomyśleć o czymś, co wyłoni z tych konwencjonalnych prezentów nadzwyczajność, która będzie zapamiętana na długo i wiązać będzie się nie tylko z duchowym wymiarem sakramentu Pierwszej Komunii, ale przede wszystkim obdarowanym dzieckiem. Spersonalizowane prezenty ciągle pozostają w kanwie tradycyjności i klasy, a dzięki uzupełnieniu ich o ulubiony kolor, schemat, element czy po prostu imię dziecka, sprawią także dużo przyjemności i radości.  Można wykonać także grawerowany napis, sentencję, która będzie miała także wartość emocjonalną dla obdarowanego trzecioklasisty.

  1. Zaskakująco

A jak zareagowałby dziewięciolatek, który w prezencie z okazji Pierwszej Komunii otrzyma kopertę i nie znajdzie w niej pieniędzy, a wymarzony bilet do parku rozrywki czy kurs rozwijający jego pasje? Taki prezent, o ile będzie trafiony, z pewnością wywoła mnóstwo emocji u dziecka. Można pomyśleć też o zorganizowaniu pamiątkowej sesji zdjęciowej, która będzie dopełnieniem tradycyjnych zdjęć z uroczystości i stanowić będzie niezapomnianą pamiątkę na długie lata.4. Aktywnie

Nie można nie wspomnieć o niekwestionowanym liderze wśród prezentów komunijnych, jakim jest rower. Alternatywą dla dwóch kółek mogą być cztery kółka deskorolki czy osiem kółek rolek. Dla fanów motoryzacji, gratką będzie komunijny quad lub segway. Z bardziej niecodziennych proponujemy trampolinę, namiot lub podwórkowy basen, które z pewnością umilą czas wakacyjny.

Wśród szerokiej gamy pomysłów na komunijny prezent warto pamiętać, że nie jest on najważniejszym aspektem tej uroczystości i dużo bardziej liczy się obecność i wsparcie w tej wyjątkowej chwili. Dlatego należy zdawać sobie sprawę, że upominek powinien być jedynie dopełnieniem tego nadzwyczajnego dnia.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ