Zielone zdrowie

0
479
www.pixabay.com

Zielona herbata od wieków znana jest ze swoich zdrowotnych właściwości. Nie bez powodu w Chinach uważa się ją za „arystokratyczny” napój. Świeże, zielone liście herbaty zostają wysuszone, nie tracąc przy tym swoich uzdrawiających właściwości.

Historia zielonej herbaty sięga około 2700 r. p.n.e, a za kraj jej pochodzenia uważa się Chiny, które dominują w jej światowej produkcji. Jak informuje poradnikzdrowie.pl: Pięć tysięcy lat temu cesarz chiński Szen Nung, odpoczywając w cieniu drzewa herbacianego, czekał na swój ulubiony napój – przegotowaną wodę. Listki, które wpadły wtedy do garnka z wrzątkiem, sprawiły, że smak otrzymanego naparu zachwycił władcę.

Przez wielu zielona herbata jest uważana za magiczny napój, gdyż blokuje proces starzenia oraz ryzyko zachorowania na wiele rodzajów nowotworów i chorób serca. Nie można nie zgodzić się, że napar z niej, to samo zdrowie, ponieważ obniża poziom złego cholesterolu i oczyszcza organizm z wielu toksyn. Zawiera też cenne witaminy np.: witaminę B1, B2, B6, K, PP, A i C. Zielona herbata pomaga również na wszelkiego rodzaju dolegliwości żołądkowe między innymi na nudności, czy niestrawność.

Osoby, które chcą zrzucić trochę zbędnych kilogramów również powinny odkryć jej właściwości, gdyż zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz przyśpiesza przemianę materii.  Zielona herbata będzie również doceniona przez miłośników przyjęć, ponieważ łagodzi objawy spożytego alkoholu.

Istnieje kilka odmian zielonej herbaty, każda z nich posiada różny sposób i czas zaparzania. Jak czytamy na stronie ciekawnik.pl jedna z odmian: Lung ching (studnia smoka) „dzięki zawartości ogromnej ilości katechin ma działanie antyrakowe”.

Jest cennym składnikiem wielu kosmetyków, w szczególności kremów do twarzy, gdyż poprawia stan i wygląd skóry oraz ją oczyszcza. Ze względu na jej orzeźwiający zapach składnik ten możemy znaleźć również w perfumach. Pobudza i zwalcza zmęczenie dzięki dużej zawartości teiny, która działa podobnie jak kofeina zawarta w kawie.

Filiżankę naparu warto również wypić przed ważnym egzaminem lub wystąpieniem, gdyż jak informuje poradnikzdrowie.pl: doświadczenia wykazały, że herbata na tyle pobudza umysł, iż podczas różnego rodzaju testów popełniamy znacząco mniej błędów, nawet do 25 proc.

Dodatkowo zielona herbata łagodzi wszelkie napięcia i pomaga uporać się ze stresem, który jest przyczyną wielu chorób. W obecnych czasach, gdy żyjemy w ciągłym pośpiechu i napięciu, warto odprężyć się przynajmniej raz dziennie, delektując się przy tym jej cudownym smakiem.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ