Czym jest zielona kawa?

0
393

Zielona kawa – to pojęcie, które nie jest jeszcze do końca rozpoznawalne. Słysząc tę nazwę większość z nas zastanawia się, co to takiego. Czy jest zdrowsza od zwykłej czarnej kawy? A może można porównać ją z zieloną herbatą, którą wszyscy znamy?

Zielona kawa, to dojrzałe ziarna zwykłej kawy, jednak nie poddane procesowi palenia. Jednym z najważniejszych jej właściwości jest przyśpieszanie przemiany materii, a co za tym idzie wspomaganie procesu odchudzania. Ponadto zmniejsza apetyt oraz jest pomocna w redukcji cellulitu.

Zieloną kawę możemy znaleźć pod postacią tabletek, jako suplement diety wspomagający odchudzanie. Możemy również normalnie ją zaparzać i pić jako napar. Jak mówi dietetyk pani Alicja Golonka: Nie ma dokładnych badań na temat zielonej kawy.

Tak naprawdę nie do końca wiadomo, czy długotrwałe jej stosowanie, jako środka odchudzającego, wpływa korzystnie na nasz organizm. Ze względu na brak dokładnych badań na jej temat, nie można jednoznacznie stwierdzić w jakim stopniu jest zdrowsza od kawy czarnej. Obie posiadają kofeinę, która pobudza i dodaje energii, jednak zielona kawa nie obciąża tak żołądka, jest łagodniejsza w smaku oraz mniej ciężkostrawna.

Dlatego jeżeli chcemy używać zielonej kawy w procesie naszego odchudzania, powinniśmy robić to najlepiej pod okiem dietetyka, pamiętając przy tym o zdrowym, regularnym odżywianiu oraz aktywności fizycznej. Miłośnicy kawy raczej nie powinni sięgać po jej zieloną odmianę, ponieważ w smaku nie przypomina tradycyjnej, znanej nam wszystkim „małej czarnej”.

Wiele osób porównuje zieloną kawę do zielonej herbaty, zarówno pod względem wyglądu jak i smaku. Jednak jak mówi pani Alicja Golonka: „Zielona kawa nie jest zdrowsza od zielonej herbaty.” W tym zestawieniu zdecydowanie wygrywa zielona herbata, której liczne, korzystne dla zdrowia właściwości zna każdy jej miłośnik.

Na temat zielonej kawy na razie nie wiele możemy powiedzieć. Wiemy jednak, że posiada składniki, które mogą pomóc wielu osobom w walce z nadwagą. Trzeba jednak pamiętać, aby być ostrożnym i używać jej w odpowiedni sposób, ponieważ nie do końca wiadomo, które z nich są odpowiedzialne za przyśpieszanie procesu odchudzania. Zieloną kawę możemy kupić w sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością oraz w palarniach kawy.

 

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ