Veganmania 2018: roślinny raj dla podniebienia

0
10
źródło: https://pixabay.com

Poszukujesz ciekawej alternatywy dla codziennego jedzenia? A może chciałbyś przejść na dietę roślinną, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Koniecznie wybierz się na Veganmanię, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki we współpracy z lubelskim Centrum Kultury.

Czym jest weganizm? Zapewne większość z nas przynajmniej raz w życiu spróbowała dania składającego się w stu procentach ze składników roślinnych. Jednak, zagłębiając się w ideologię osób promujących ten styl życia, dowiadujemy się, że jest to coś więcej niż sama dieta. Weganie nie tylko wykluczyli ze swojego codziennego jadłospisu produkty pochodzenia zwierzęcego, ale również unikają odzieży czy kosmetyków, przy produkcji których mogły ucierpieć żywe istoty. Przez wzgląd na rozwój świadomości coraz szerszej rzeszy ludzi, zaczynają być organizowane wydarzenia promujące etyczny styl życia.

To właśnie spowodowało kolejną edycję Veganmanii w Lublinie. Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie Otwarte Klatki odbyła się 14 kwietnia obecnego roku w lubelskim Centrum Kultury na ulicy Peowiaków 12. Na oficjalnym evencie Facebook’owym swój udział w zabawie potwierdziło prawie 2 tysiące osób! Nie jest to liczba zawyżona, ponieważ kolejki do stanowisk z roślinnym jedzeniem z godziny na godzinę stawały się coraz dłuższe. Co więcej, cały event nie odbywał się jedynie wewnątrz budynku CK, ale też przed wejściem głównym na uczestników czekały busy oferujące różnego rodzaju smakołyki. Obok nich znajdowało się też stanowisko głównych pomysłodawców Veganmanii, czyli stowarzyszenia Otwarte Klatki. Poza możliwością zakupu gadżetów organizacji, osoby chętne miały okazję zapisać się na stanowisko wolontariuszy, aby zacząć aktywnie działać na rzecz zwierząt. Aktywiści stowarzyszenia omówili swoje cele i wymagania wobec nowych pomocników, oraz zapraszali na wykłady tematyczne odbywające się w pomieszczeniu.

Oprócz wykładów, w sali obok odbywała się akcja „Tatuaże zamiast futra”, na której uczestnicy wydarzenia mogli permanentnie ozdobić swoje ciała, z czego cały dochód zostawał przeznaczony na Otwarte Klatki.

Jedną z wielu atrakcji była możliwość zakupienia kosmetyków naturalnego pochodzenia i etycznie wytwarzanej odzieży. Do wyboru było wiele akcesoriów ze skóry ekologicznej oraz odzież codzienna nadrukami promująca wegański styl życia. Oto lista wystawców, która przybyła na kolejną edycję Veganmanii: PUNK PARROT, MENIMA, Piercing Szop, Arbonne, Republika Mydła, Mydlarnia u Franciszka, Czarny, sklep Otwarte Klatki, Gawka Made by Hand, Lui.

Oczywiście, częścią wydarzenia, dla której większość licznego grona osób się tam zebrała, było spróbowanie roślinnych smakołyków. Uczestnicy mieli do wyboru wegańskie burgery, zestawy obiadowe, tortille, ciasta, i wiele innych pyszności. Na miejscu pojawili się nie tylko przedstawiciele roślinnej kulinarnej strefy Lublina, ale również innych polskich miast (Krowarzywa, Fresh Kitchen, Momencik Vegan Burritos & Tacos, Vegab, Handroll: Sushi w rolkach, Pomylone Gary, Falafel Bejrut, Vsl Atma, Pitaya Kuchnia Wietnamska, Rurki z kremem, Orzechownia, Umeå, chilliSmak, Pan Masala Restaurant Lublin, Wege Siostry, Firasek, Jeżowóz, Szklarnia, Fura Zwierzyńca, Kelebek).

Przez wzgląd na zainteresowanie wydarzeniem i jego szeroki rozgłos, uczestnicy po cichu liczą na częstsze inicjatywy tego typu i nie mogą się doczekać kolejnej edycji Veganmanii!

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ