Gdzie można ubrać się ekologicznie

0
330
Źródło: pixabay.com Licencja: CCO

Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, co nosi na sobie każdego dnia. Liczy się już nie tylko ładny wygląd i wygoda, ale również własne zdrowie i….ochrona środowiska.

Właśnie dlatego coraz więcej projektantów decyduje się na korzystanie z materiałów, które są przyjazne dla środowiska, a co za tym idzie, są bezpieczne również dla ludzi. Coraz popularniejsza staje się np. bawełna organiczna, która uprawiana jest w sposób ekologiczny bez użycia środków chemicznych. Niestety jest też z tego powodu droższa niż bawełna uprawiana przy ich zastosowaniu.

 

closet-912694_1920
Źródło: www.pixabay.com Licencja: CCO

Osobiście zainteresowałam się tematem naturalnych ubrań i dlatego postanowiłam ich poszukać w lubelskich sklepach. Jednocześnie próbowałam znaleźć odpowiedź na pytanie, czy można je kupić za mniej niż połowę swojej pensji. Niestety okazuje się, że jest z tym problem. Przede wszystkim w Lublinie jest bardzo mało miejsc, gdzie można ubrać się ekologicznie, a w normalnych sklepach materiały, z których są robione ubrania rozczarowały mnie.

Sytuacja lepiej wygląda np. w Warszawie, gdzie można dostać nie tylko ekologiczne jedzenie, kosmetyki i produkty dla dzieci, ale również jest duży wybór ekologicznych ubrań. Jednak dla mieszkańców Lublina też znajdzie się rozwiązanie. Na rynku pojawił się m.in. nowy sklep z odzieżą ekologiczną Green Look. Jest to sklep internetowy oferujący ekologiczne ubrania niedostępne dotychczas na polskim rynku. Można w nim dostać takie marki odzieżowe, jak:

Monsieur Poulet- marka produkująca t -shirty z bawełny organicznej, posiadającej certyfikaty GOTS (Global Organic Textile Standard) oraz Fairtrade, projektowane przez młodych artystów.

Hempage – niemiecka firma produkująca odzież z konopi. Konopie z których produkowane są ubrania Hempage, pochodzą z małych upraw rolniczych w chińskiej prowincji Shanxi.

Life’s Not Fair But My Knickers Are – piękna bielizna z bawełny Fairtrade. Marka oferuje wysokiej jakości  kobiecą bieliznę, produkowaną z bawełny posiadającej certyfikat Fairtrade

Sklep Green Look oferuje wszystkie rodzaje ubrań dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Warszawianie mogą odbierać zamówione produkty w sklepach „The Earth Collection“. Mieszkańcy innych miast za pomocą przesłanych im paczek.

 

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ