Warszawski Sylwester – Szampańska Noc

Warszawski Sylwester

0
25

Warszawski sylwester, czyli magia gwiazd i ich przeboje ogarnęły całą stolicę. Tak bawiliśmy się pod hasłem  „Warszawa – Stolica Sylwestra”.

Jak co roku, Warszawski sylwester był współorganizowany z telewizją TVN. Widzowie z całej Polski mogli zobaczyć emisję na żywo w domowym „zaciszu”, jeśli tak można nazwać sylwestrowy wieczór. Nie bądźmy jednak naiwni w naszym pięknym kraju, sąsiedzi nie pozwolą zapomnieć o tym słynnym, magicznym, zakrapianym różnorodnymi trunkami wieczorze. Mimo emisji na żywo, telewizja nie oddaje emocji towarzyszących wydarzeniu. Wielu ludzi myśli, że na sylwestrowym koncercie na żywo ominął go reklamy? Nic bardziej mylnego, organizatorzy nie pozwolą, abyśmy tego wieczoru odpuścili sobie reklamę słynnych parówek bądź szamponu przeciwłupieżowego.

Wielkie powitanie

W tym roku jednak powitaliśmy Nowy Rok w innym miejscu niż dotychczas. Zazwyczaj był to plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, zaś w tym roku odbył się on na placu Bankowym. Od około godziny 19:00 były otwarte bramki, które prowadziły na imprezę. Wejścia znajdowały się na Marszałkowskiej i od strony alei Solidarności. Każdy kto tylko przeszedł przez kontrolę przy bramce, biegł czym prędzej pod scenę. Podczas Sylwestrowej Nocy o nasze bezpieczeństwo dbała warszawska policja w powiększonym składzie w stosunku do ubiegłego roku.
Warszawski Sylwester rozpoczął się o godzinie 19:45. Powitała nas Agnieszka Woźniak-Starak i Marcin Prokop, któremu od samego początku nie brakowało powodów do żartowania, następnie na scenie pojawił się zespół Perfect. Poza Agnieszką i Marcinem prowadzącymi byli również Patrycja Kazadi, Olivier Janiak, Gabi Drzewiecka oraz Filip Chajzer.
Najlepszy Sylwester w Polsce
Warszawski Sylwester-Scena

Po zespole Perfect na scenie pojawiła się Ewelina Lisowska i Grzegorz Hyży. Tego magicznego wieczoru swój artystyczny jubileusz świętowała Beata Kozidrak. Razem z zespołem Bajm obchodziła 40-lecie na scenie. Beata zaprezentowała swoje największe hity takie jak „Biała armia”, „Żal mi tamtych nocy i dni”, a następnie wraz z zespołem Sound’n’Grace, zaśpiewała utwór „Ta sama chwila”.

Artystom nie było końca. Niedługo po występie Bajmu, na scenie pojawił się gość specjalny. OMI wykonał swój hit „Cheerleader” wspólnie z najbardziej znaną w całej Polsce „słowiańską dziewoją” Cleo, a występując świetnie wiedziała jak poruszać tym co mama w genach dała.

Pojawił się również nieśmiertelny Jurek Owsiak, który zapowiadając Kasię Kowalską przypomniał, że niedługo ponownie rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kilka chwil później mogliśmy zobaczyć Kayah solo jak i w duecie z Grzegorzem Hyżym, co zrobiło zaskakująco ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy również zespół Bracia, większość widzów liczyła na to, że wystąpią razem z Krzysztofem Cugowskim. Później zobaczyliśmy Blue Cafe i Ire. Jednak, tak się nie stało. Ponownie pojawiała się Cleo jak i zespół Perfect. Jednak z tego co było widać i słychać od osób będących na miejscu, czekali na kogoś wyjątkowego i specjalnego.

Artyści artystom nierówni 

Specjalnie przyjechałem tu, aż z Karkowa ze swoją narzeczoną, żebyśmy mogli zobaczyć ją znowu na żywo. Do Zakopanego mieliśmy bliżej, ale zdecydowaliśmy się na Warszawę. Po prostu ją uwielbiamy – stwierdził Adam, który razem z narzeczoną bacznie wyczekiwał ich zdaniem, gwiazdy wieczoru. I pojawiła się chwilę przed godziną 22:00. Agnieszka Chylińska po raz kolejny na TVN-owskiej scenie, w Sylwestra. Jej kontakt z publicznością jak zawsze najlepszy. Skradła całe show. Z resztą tak jak i podczas ubiegłego sylwestra.

Atmosfera wciąż gorąca

Mimo tego, że pogoda przestała dopisywać, ludzie nadal świetnie się bawili. Każdy mógł skorzystać z barków w których były serwowane ciepłe napoje. Godzinę przed powitaniem Nowego Roku wystąpił zespół Kombi, a zaraz po nim ponownie pojawiła się Beata Kozidrak, która zaprezentowała utwory z nowej płyty.

Im było bliżej do północy tym większy stawał się tłum przy scenie i było bardziej wesoło. Pojawiła się znowu Agnieszka Chylińska, aby umilić czas oczekiwania do północy.

Fajerwerki
Wybiła północ-Warszawa 2018

Kiedy wybiła północ i zaczęliśmy żegnać Stary, a witać Nowy Rok, na niebie pojawił się przepiękny pokaz sztucznych ogni. W tym roku trwał on krócej, dlatego że były wykorzystane nowoczesne, cichsze ładunki i przede wszystkim bardziej bezpieczne dla środowiska. Niebo wyglądało fenomenalnie, a na scenie pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz, która złożyła nam życzenia noworoczne. Po północy tłum z chwili na chwilę się zmniejszał, ale mimo to impreza nadal trwała. Na scenie pojawił się jeszcze zespół Bracia, Future Folk, Kombi, Ira, Blue Cafe, Ewelina Lisowska, Kasia Kowalska oraz Agnieszka Chylińska .

Amerykańska Diva, Diablica i śmieszek z TVNu

Warszawski Sylwester
Pałac Kultury o północy

Zabawy nie było końca. Oryginalne kreacje artystek przyciągały uwagę do końca. Najoryginalniejszy strój miała na sobie Beata Kozidrak, która nadal nie czuje upływu lat i jej stroje są wciąż zadziwiająco młodzieżowe. Jej strój był wykonany niczym dla „Amerykańskiej Divy”, lecz ona w nim tak nie wyglądała. Agnieszka Chylińska wizerunkiem „diablicy” i utworami takimi jak „Winna” i „Królowa łez”, zgarnęła całe show. Marcin Prokop i jego poczucie humoru również dopełniło całość. To były dwie osoby, które przyćmiły swoją osobowością całą resztę. Bez nich byłoby nudno – stwierdziła jednogłośnie publiczność. Każdego kto chce rozpocząć, w ten sposób kolejny rok, zaprasza Warszawski Sylwester (prawdopodobnie, ponownie na Plac Defilad).

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów, a ja zapraszam do czytania moich pozostałych tekstów.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ