Rzeszowska Bajka o Sławomirze

0
15

Czy znajdzie się w naszym kraju osoba, której to imię nie kojarzy się z miłością w Zakopanem, uśmiechniętym człowiekiem z wąsem lub golfem III? Bilety na jego koncerty rozchodzą się w mgnieniu oka, pod klubem stoją tłumy, a jak tylko wychodzi na scenę słychać wielki pisk. Czym urzekł Polaków i dlaczego tak bardzo go lubią? Postanowiłam to sprawdzić. 

Ma ponad 100 milionów, a wciąż nie ma hektara
Swoją karierę muzyczną zaczynał w Nowym Jorku na Long Island. W 2015 roku na kanale YouTube pojawił się jego pierwszy singiel „Megiera”, w którym oprócz samego Sławomira Zapały możemy zobaczyć wybitne gwiazdy polskiego ekranu, między innymi: Ewę Kasprzyk i Krzysztofa Kiersznowskiego. Szybko zdobył tysiące wyświetleń, a obecnie jest największym hitem wesel w naszym kraju. Singli wydał pięć: „Ni mom hektara”; „Aneta” (przy współpracy z grupą wokalną VOX i Małgosią Sochą), „Ty mała znów zarosłaś” i „Miłość w Zakopanem”. Wszystkie jego klipy mają ponad 100 milionów wyświetleń, a liczba ta rośnie w zaskakującym tempie. Ukończył szkołę Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W 2004 roku pierwszy raz zagrał rolę w „Długim Weekendzie”, a dziś na swoim koncie ma spory dorobek aktorski. Występował w „Tańcu z gwiazdami”, a w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” zajął 3 miejsce. W ubiegłym roku wydał swoją pierwszą płytę „The Greatest Hits”, która dotarła na 4 miejsce listy przebojów.
Trzymamy się Zapały
Tak nazywa się jego zespół, z którym jeździ po Polsce. Na scenie występuje razem ze swoją żoną Magdaleną Kajrowicz, o której często wspomina w swoich nagraniach. Jeździ czerwonym Golfem III, nosi złoty zegarek i wiecznie powtarza, że „czuć piniądz”. Polaków kupił swoją otwartością i prostym, pozytywnym podejściem do życia. Wypowie się na każdy temat, a zrobi to tak, że nigdy nie mamy do końca pewności czy mówi poważnie. Nie zepsuła go sława, nie stał się typowym celebrytą, nie śpiewa z playbacku i właśnie dlatego wciąż „trzymamy się Zapały”.
Bajka bez organizacji
Rzeszowski klub Bajka
Rzeszowska Bajka
Rzeszowska Bajka o Sławomirze poinformowała wszystkich fanów już dwa miesiące przed koncertem. O występie można było się też dowiedzieć śledząc funpage gwiazdy. Sam artysta zagościł na scenie 15 grudnia 2017 roku. Szybko rozpoczęła się sprzedaż pierwszej puli biletów w cenie 20 zł. W dniu koncertu, na oficjalnej stronie klubu na Facebooku, pojawiła się informacja, że osoby posiadające bilety mogą wchodzić do niego bez kolejki. Tu właśnie zaczęły się schody. Na godzinę przed wydarzeniem już z daleka można było zobaczyć tłum ludzi. Wszyscy stoją i czekają na wejście, bo ochrona wpuszcza do klubu po 10 osób na 2 minuty – to czy ktoś posiada bilet staje się nieistotne. Panowie informują, że w klubie jest dużo ludzi, muszą wpuszczać na raty. Tak też było. Kolejki do szatni, łazienki i baru niewyobrażalne, a pod sceną już ustawieni najwierniejsi fani.
Sławomir z gitarą na scenie podczas koncertu
Sławomir z gitarą na scenie podczas koncertu
Cześć, tu Sławomir!
23:00 z głośników słychać „Megiere”, a na sali pisk. Punktualnie i od razu z największym hitem wchodzi na scenę wraz ze swoją żoną. Nagle w klubie nikt nie zwraca uwagi na tłum, a wszyscy zaczynają śpiewać. Po swoim pierwszym singlu wita się z publicznością i zaprasza do zabawy. Nie musiał zapraszać – wystarczyło się rozejrzeć, żeby zobaczyć roztańczony i rozśpiewany tłum. Zapewnił nam półtorej godziny szampańskiej zabawy, podczas której każdy miał okazję usłyszeć jego największe przeboje, a także covery hitów takich jak „We are the champions”. Bisował 3 razy, a wszystkim wciąż było mało. Oklaskom i piskom nie było końca, a sam artysta miał problem z zejściem ze sceny, bo ludzie domagali się jeszcze jednego utworu. Zmęczony i zadowolony dziękuje za wspólne chwile i w towarzystwie ochrony znika ze sceny. Na sali wciąż słychać brawa i tłum krzyczący jego imię.

Jak trafić na następne koncerty?

Występy innych artystów w klubie sprawdź tutaj

Trasę koncertową Sławomira możesz sprawdzić tutaj

Zdjęcia: źródło własne

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ