Lubelski finał WOŚP

0
11
Lubelski finał WOŚP
Lubelski finał WOŚP

Tysiące wolontariuszy na ulicach miast i ludzie w naklejkach z motywem serduszka! 14.01.2018 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. Lubelski finał tego wydarzenia odbył się tradycyjnie już, pod galerią Olimp przy al.Spółdzielczości Pracy. Gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz. 

Atmosfera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogarnęła cały Lublin. Lubelski finał WOŚP na ulicach miasta kwestowało prawie 500 wolontariuszy, a na scenie plenerowej pod Olimpem prezentowali się lubelscy artyści, m.in. muzycy z Lubelskiej Szkoły Rocka, tancerze z UDS, Daniel Koszyk oraz zespoły Coś Tak o i FEYM. Koncert o godzinie 20.00 rozpoczęło „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków, który zawsze towarzyszy finałom orkiestry. W tym roku główną gwiazdą wydarzenia był zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

final wosp lublin

Artyści dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 26 lat. Finał WOŚP stał się coroczną imprezą wpisaną na stałe w polski kalendarz i jednocześnie stał się częścią polskiej kultury. Co roku wiele polskich zespołów i artystów występuje charytatywnie na koncertach w całym kraju. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. WOŚP już po raz siódmy w swojej historii wpiera oddziały noworodkowe. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały dla maluszków w Polsce trafiły urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 milionów złotych. Dlaczego Polacy tak chętnie wspierają orkiestrę? Jest to wydarzenie ponad podziałami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Według badania CBOS z 2014 roku WOŚP cieszyła się zaufaniem aż 87% ankietowanych.

Lubelski finał WOŚP

Lubelski finał WOŚP

W Lublinie mieliśmy okazję gościć zespół Varius Manx, który istnieje już od prawie 30 lat, razem z ich wokalistką Kasią Stankiewicz. Dla wszystkich fanów zespołu, i nie tylko, było to nie lada wydarzenie, a przy okazji wszyscy mogliśmy bawić się razem i wspomóc orkiestrę.

Koncert rozpoczął się o godzinie 20.00, zaraz po wystrzeleniu w powietrze fajerwerków. Zespół podczas godzinnego występu zagrał m.in takie hity jak „Zamigotał świat” czy „Zabij mnie”. Pomimo bardzo niskiej temperatury tego wieczoru, atmosfera była bardzo ciepła a frekwencja dopisała. Kasia Stankiewicz mówiła nawet: – Podziwiam was, że nadal tu z nami jesteście. Ja już dawno bym się poddała i leżała pod kocem z książką. Ale dziękujemy wam z całego serca.

Pod względem organizacyjnym koncert przebiegał bez zarzutu, obyło się bez większych wpadek. Na uwagę zasługuje też dobre nagłośnienie i oświetlenie sceny.

O zespole

Zespół został założony w 1989 roku przez Roberta Jansona oraz Michała i Pawła Marciniaków. Kasia Stankiewicz była wokalistką zespołu w latach 1996-2000. To z nią został nagrany największy przebój zespołu pt.”Orła Cień”. Wróciła jednak do składu w 2015 roku, aby wraz z kolegami rozpocząć jubileuszową trasę koncertową i nagrać album „25 Live”.

varius manx
kasia stankiewicz
kasia stankiewicz

Rekord pobity

W tegorocznym Finale wzięło udział 120 tys. wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do 200 tys. puszek. W całej Polsce działało ok. 1,7 tys., a poza granicami około 80 sztabów. Tuż po zakończeniu finałów w całej Polsce kwota zebrana dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła 81 mln złotych. To o 19 milionów więcej niż rok temu o tej samej porze. Wszystko wskazuje na to, że pobity zostanie rekord ubiegłorocznej edycji.

Po więcej informacji zapraszam: https://www.wosp.org.pl

 

 

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ