Owiany tajemnicą klimat grupy Nothing More w warszawskim klubie Hydrozagadka

0
26
Czterech muzyków. Jonny Hawkins, Mark Vollelunga, Daniel Oliver, Ben Anderson
Fot. GerTobi

Amerykańska formacja Nothing more zagrała na warszawskiej Pradze. Jonny Hawkins oznajmia, że kapele usłyszymy jeszcze w Polsce.

Podczas występów niemalże każdy człowiek emanuje ogromnymi pokładami energii, a to wszystko za sprawą możliwości posłuchania ulubionej grupy muzycznej. Tak z pewnością mogli się poczuć fani bandu Nothing More, których koncert odbył się 27.11.2017 w warszawskim klubie Hydrozagadka. Zespół promował wówczas swój ostatni album zatytułowany „The  Story We Tell Ourselves”, który na rynku jest już od 15 września 2017.

„The Story We Tell Ourselves” z krytycznego punktu widzenia

Oto grupa z USA, która stała się jednym z filarów muzyki współczesnej. Nothing More przygotowali dla nas 18 pozycji do sprawdzenia, z czego każda z nich pozwoli odbiorcy cofnąć się do poprzednich tworów, a także zaczerpnąć świeżego i bardzo przyjemnego powiewu. Niepokojący nastrój to element tutaj kluczowy, który nadaje tempa i intensywnych emocji. Na płycie znajdziemy silne granie połączone nie tylko z elektroniką, ale chwilami także z dubstepem. Fajnym smaczkiem na pewno będzie to, że tworzy się tu nierozerwalna całość. Nie ma tutaj czegoś takiego jak dodanie kawałka spośród tzw. odrzutków/oddshotów. The Story We Tell Ourselves to ciało stałe, które nie zmienia swojego stanu skupienia.

Najmocniejsze kawałki to Go to war, Don’t stop lub też Who we are. Nie skłamię chyba, mówiąc, że ta muzyka jest naprawdę potężnie ambitna. Mamy tutaj zastosowanie zupełnie innego, obcego strojenia gitary i basu, co wyczuwalne jest niemal natychmiastowo. Wokalista Jonny Hawkins po latach nauki swojego głosu osiągnął poziom graniczący z wirtuozją. Kilka sekund jego wokalu w słuchawkach sprawi, że na twoich plecach pojawią się ciarki. Godzina to całkowity wynik 18 kawałkowego, okrągłego muzycznego przysmaku, którego dane nam będzie, posłuchać. Niebezpieczne i agresywnie zagrywki Nothing More bywają mocno uzależniające. Kto nie wierzy, ten po kilku dźwiękach się przekona. W tekstach doszukamy się wielu aluzji do obecnego stanu rzeczy na świecie. Zespół oczywiście nie staje obojętnie. Chce działać i przemówić do rozsądku w taki sposób, aby przekaz był naprawdę oczywisty i bezpośredni. Krótko mówiąc, jest to płyta, która wymaga odsłuchania przez każdego fana muzyki rockowej.

„Yeah, we don’t stop!”

Gwiazda wieczoru przed swoim występem zaproponowała publiczności rozgrzewkę w postaci suportu. Zagrali Psycho Village i In Search Of Sun, czyli grupy zbliżone gatunkowo.

Psycho Village – Perfect

IN SEARCH OF SUN – The World Is Yours

Około godziny 21:45 na dość niewielkiej scenie warszawskiego klubu Hydrozagadka pojawili się członkowie zespołu Nothing More, którzy w sposób oczywisty przywitali fanów potężnym uderzeniem w instrumenty. Miejsce koncertu było naprawdę bardzo niewielkie i postawiało wiele pytań takich jak np. czy nagłośnienie będzie odpowiednie przy tej akustyce? Zaskoczenie wszystkich było naprawdę pozytywne.

Jakość efektów gitarowych, głębia basu, czystość wokalu i oczywiście potęga perkusji dała o sobie znać w najlepszym dostępnym brzemieniu. Formacja zagrała materiał dostępny z całej swojej dyskografii. Nie były to tylko najnowsze utwory, ale także starsze, jak „Jenny” czy „This Is The Time”. W trakcie każdej imprezy z udziałem Nothing More możemy być prawie w 100% pewni, że artyści wykonają przerwę, podczas której będą wykonywać tzw. solo na przedziwnym urządzeniu. Udział w tym bierze każdy z muzyków, a co najciekawsze umieszczają na nim gitarę basową, która później traktowana jest jako perkusja.

Urzędzenie skłądające z bębnów, mocowań, łańcichów. Jest w kolorze czarnym i mrocznie wygląda.
Fot. Nothing More

“Wait for us! We’re going to back on summer!”

Jonny Hawkins nie tylko zagrzał publiczność swoją charyzmą sceniczną, ale także informacją, że wracają do nas bliżej lata. Jest możliwość, że zespół przygotuje kolejny materiał, którym będzie chciał się pochwalić z fanami na żywo.

Nothing more walczyło o Grammy

Czteroosobowa grupa walczyła o zdobycie statuetki Grammy w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to „Best Rock Performance”,  czyli najlepsze wykonanie rockowe. Następna to „Best Rock Album” oznaczające najlepszy album rockowy. Summa summarum, niestety nie udało się zwyciężyć  w żadnej z powyższych. Nagroda będzie musiała jeszcze zaczekać.

Album „The Story We Tell Ourselves” niedostępny

Jonny Hawkins podczas koncertu oznajmił, że jest to odpowiedni czas do zakupu wcześniej wspomnianego krążka, ponieważ należy on do edycji kolekcjonerskiej. Jego nakład był niewielki, co dziś skutkuje deficytem tej kompozycji.

Koncert odbył się tutaj

 

 

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ