Teatralne poniedziałki

0
9

Wyobraźcie sobie nudny poniedziałkowy wieczór. Zapewne większość studentów nie wyobraża sobie spędzenia go w inny sposób niż leżenie w łóżku, oglądanie seriali lub filmów, czy też czytanie książek. Jednak studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej postanowili ten czas zagospodarować inaczej.

Zaowocowało to powstaniem Koła Teatralno-Medialnego „Bohema”, którym zainteresowali się też ludzie spoza Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Podczas zajęć studenci spotykają się i rozmawiają o swoich zainteresowaniach oraz pomysłach zaczerpniętych z codziennego życia w celu trenowania swoich zdolności aktorskich w scenkach improwizowanych.

Najważniejszym elementem spotkań jest rozgrzewka. Przypomina ona lekcje wychowania fizycznego połączone z zajęciami u logopedy. Ćwiczone jest ciało oraz wymowa.

Prowadzącym zajęcia jest Damian Bernat, student trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wraz z kolegą, Patrykiem Grzegorczykiem, również studiującym ten kierunek. Przygotowali oni program oraz harmonogram ćwiczeń, które realizowane są na próbach. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniu, a jeśli pogoda sprzyja, uczestnicy wypełniają swoje zadania na zewnątrz.

Czy podszedł do Ciebie ktoś, kogo nie znasz i spytał o plany na wakacje? A może o coś innego, co wprawiło Cię w zdziwienie? Niewykluczone, że brałeś udział w ćwiczeniu, w którym uczestniczył któryś ze studentów z „Bohemy”. Ty też możesz w takim uczestniczyć. Wystarczy, że dołączysz do tego koła.

Zajęcia zaczynają się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym „Chatka Żaka” przy ulicy Idziego Radziszewskiego 16 w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. W późniejszych godzinach przy lepszych warunkach atmosferycznych członków “Bohemy” najcześciej można spotkać na Miasteczku Akademickim.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ