Jak zostać insta diwą

0
9

Jeszcze kilka lat temu nikt o nim nie słyszał, dziś mobilny album zdjęć święci triumfy na całym świecie, zdobywając coraz większą popularność wśród młodych, pięknych i twórczych osób. Instagram stał się aplikacją must have na naszym telefonie, gromadząc obecnie około 90 milionów użytkowników na całym świecie, a liczba ta ciągle wzrasta. Jak zdobyć zainteresowanie rówieśników, ludzi z branży, ale także użytkowników na całym świecie? Mamy dla Was kilka wskazówek, które Wam w tym pomogą.

1.  Sprawdź wszystkie zdjęcia, które dotychczas polubiłaś – najwięcej inspiracji znajduje się właśnie tam. Jeśli chcesz, aby Twoje konto stało się interesujące, musisz obrać określony kierunek i mieć pewien styl, który wyrobisz sobie na podstawie zdjęć, które podobają się Tobie samej.

2.  Używaj do swoich zdjęć więcej niż jednego filtra – często, aby uzyskać naprawdę zadowalający efekt najlepiej użyć mieszanki różnych filtrów i pokombinować tak, aby wyszło idealnie!

3. Wstawiaj zdjęcia regularnie. Rób ich jak najwięcej, dzięki temu będziesz mogła wybrać te najlepsze, dostrzegaj piękno w otaczających Cię przedmiotach i próbuj. Zamiast wrzucać kilka słabo jakościowych zdjęć dziennie, wybierz to najlepsze, przekładając jakość nad ilość.

4. Oznaczaj miejsca, popularne strony i znajomych.  Dodawaj opisy zabawne, inteligentne i pasujące do zdjęcia.

5. Łap emocje w swoim życiu, najlepsze momenty, najpiękniejsze kadry, uśmiechy, chwile.

6. Nie kupuj followersów. Pamiętaj, że Instagram należy do Facebooka, zatem niedługo kupieni fani mogą zniknąć lub obniżą widoczność Twoich postów.

7. Rób zdjęcia, gdy jesteś sama. Jeśli robisz zdjęcie, staraj się, aby na zdjęciu nic nie przyciągało wzroku mocniej od Ciebie, chyba, że jest to zamierzony efekt np. przepiękny element. Staraj się by w tle nie było innych ludzi.

8.  Używaj aplikacji do udoskonalenia zdjęcia. Snapseed to idealne narzędzie do rozjaśnienia, dodania kontrastu, czy odjęcia cienia, a także zmiany balansu bieli. Użyj go by zdjęcie było lepsze. Może potrzeba coś wyostrzyć, ale wręcz przeciwnie, wygładzić niedoskonałości – najlepszy będzie Facetune.

9.  Jeśli bardzo zależy Ci na serduszkach, to wrzucaj zdjęcia z kolorem niebieskim – podobno użytkownicy częściej serduszkują zdjęcia z tym kolorem, a najchętniej z błękitnym niebem, czy morzem.

10. Wiele blogerek używa zasady – co drugie zdjęcie pokazuję siebie. Nie bój się więc pokazywać siebie, dodawaj swoje zdjęcia. Ludzie lubią podglądać, co się u Ciebie dzieje i widzieć Ciebie na fotografiach. Łatwiej jest wtedy się przywiązać.

11.  Znajdź swój własny, oryginalny styl – znajdź swój pomysł na przedstawienie tematu. Inspiruj się tym, co jest modne, ale łap tylko to, co do Ciebie pasuje.

12. Rób zdjęcia z profilu albo półprofilu. Tak robi na przykład Adriana Lima. Co ciekawe, badania wykazały, że to lewy profil jest zwykle ładniejszy i wyraża więcej emocji niż prawy. Sprawdź to na własnej skórze!


Autorki tekstu: Daria Torbasiuk; Vitaliia Stakhurska

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ