Jak zaoszczędzić na podróżach – 17 prostych sposobów

0
6

Jeśli bardzo chciałbyś podróżować, ale uważasz, że Cię na to nie stać, koniecznie przeczytaj ten tekst.

PRZYGOTOWANIE DO PODRÓŻY

  1. Planujcie podróż zawczasu. Niezależnie od tego, gdzie chcecie pojechać, planowanie waszej podróży może zająć od 2 do 12 miesięcy, zwłaszcza, jeśli są to oddalone od nas kraje Europy czy Azji albo Ameryki.
  2. Rezerwujcie bilety wcześniej. Wiadomo, możecie przez przypadek trafić na rabaty, jednak wszystkim od dawna jest wiadome, że im szybciej zarezerwujecie bilety, tym one będą tańsze.
  3. Spytajcie doświadczonych podróżników o radę. Na pewno ktoś już wcześniej miał podobny problem, dlatego warto szukać odpowiedzi w sieci lub zapytać tych, co już zwiedzili dany kraj i znają panujące tam zasady i tabu tej czy innej kultury. Wielu z nich prowadzi swoje blogi.
  4. Wybierajcie dogodny okres podróży. Pamiętajcie, że latem, kiedy większość podróżujących decyduje się na urlop, ceny są kilka razy wyższe. Naprawdę, wczesna wiosna czy jesień nie są gorszym czasem do podróży, jeśli tylko nie zamierzacie trafić na konkretne wydarzenie.
  5. Starajcie się o wizę samodzielnie. Wiele osób chce uniknąć niepotrzebnych kłopotów i zwraca się z prośbą o pomoc w otrzymaniu wizy do specjalizujących się w tym firm, za usługi których musi zapłacić dodatkowo. Lepiej zebrać wymagane dokumenty i przedstawić je w centrum wizowym samodzielnie – nie jest to zbytnio skomplikowane, ale za to oszczędne.
  6. Wykupcie turystyczne ubezpieczenie. W przypadku niektórych krajów ten punkt nie jest obowiązkowy, jednak będziecie czuć się bezpieczniej, jeśli coś się wydarzy, a leczenie będzie kosztować dużo mniej.

 

BILETY

  1. Porównujcie ceny. Najważniejsze jest wiedzieć, gdzie szukać. Na stronie internetowej Skyscanner po prostu wprowadzacie potrzebną wam trasę i porównujecie ceny biletów na wszystkich dostępnych stronach internetowych.
  2. Korzystajcie z miejscowych stron internetowych w celu zarezerwowania biletów. One z zasady mają lepsze propozycje, aniżeli na anglojęzycznych stronach internetowych, ta propozycja jest dobra dla tych, którzy chcą jeździć często i dużo.
  3. Czas doby ma znaczenie. Przeloty wcześnie rano albo późną nocą zazwyczaj kosztują mniej.

 

POBYT

  1. Couchsurfing. Znana strona internetowa, na której możecie znaleźć ludzi, którzy z radością was przyjmą u siebie w domu, a czasami nawet i oprowadzą was po mieście oraz zapewnią wyżywienie.

11. Mieszkanie zamiast hoteli. Oprócz tego, żeby zamieszkać u kogoś, możecie wymienić się usługami – np. opiekować się kogoś domem, dopóki jego właściciel nie wróci, albo pomagać w gospodarstwie w zamian za nocleg i wyżywienie. Na stronie internetowej www.airbnb.com można znaleźć i takie ciekawe warianty, jak pływający dom albo pokój w byłej latarni morskiej.

TRANSPORT

10. Dowiedzcie się zawczasu, jak dojechać z lotniska do potrzebnego wam miejsca. Ta zasada działa i u nas: jest wiele możliwości jak dojechać w określone miejsce.

11. Wynajmijcie rower. Jeśli planujecie dużo poruszać się po mieście, przejazd komunikacją miejską może okazać się droższy, aniżeli wynajęcie roweru.

12. Autostop. Wariant dla śmiałych, jednak bardzo korzystny i rozpowszechniony zwłaszcza w Europie.

ŻYWIENIE

13. Miejscowa kuchnia. Jest taki dobry serwis EatWith – gdzie miejscowi otwierają swoje mini restauracje u siebie w domu. Wybieracie to miejsce, które wam pasuje, rezerwujecie i
rozkoszujecie się miejscową kuchnią i dobrą kompanią.

14. Wybierajcie dania i produkty sezonowe – są zdrowsze i tańsze.

15. Kupuj w supermarketach – będzie taniej niż w kawiarni czy restauracjach.

 

CZAS WOLNY

16. Rabaty „za wiek”. Jeśli jesteście studentami albo nie skończyliście 30 lat, możecie ubiegać się o międzynarodowy dowód-legitymację ISIC, ITIC albo IYTC, na które często można dostać zniżkę.

17. Targujcie się. To powszechna praktyka zwłaszcza na Wschodzie. Czasami cenę można zbić o połowę.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ