Brak kieszeni przyczyniłby się do lepszej płodności mężczyzn!

0
329
Autor zdjęcia - TBIT, portal pixabay.com

Zdania na temat wpływu telefonów komórkowych na płodność mężczyzn są podzielone. Noszenie tych urządzeń w kieszeniach na pewno wpływa na spowolnienie plemników, ale czy zagrożenie jest większe? Czy powinnyśmy załatać kieszenie naszym chłopakom i mężom?

Autor zdjęcia - TBIT, portal pixabay.com
Autor zdjęcia – TBIT, portal pixabay.com

Naukowcy dalej prowadzą badania na ten temat. Na razie spadek jakości spermy można określić na około 8% przy częstym noszeniu telefonu w kieszeniach spodni.  Nie jest to jednak wysokie ryzyko, więc nie ma co panikować, jednakże jeśli ktoś stara się o dziecko – można zachować ostrożność poprzez wyjęcie gadżetu z kieszeni.

Warto zważyć na to, że około 14% par na świecie musi poddać się leczeniu, aby mieć dziecko. Dlatego też w skali światowej populacji, urządzenia emitujące promieniowanie (zwłaszcza telefony) mają ogromne znaczenie. Szkodliwe dla płodności męskiej okazać się może też promieniowanie związane z sieciami Wi-Fi i innymi technologiami. Skumulowane promieniowanie otaczających nas technologi także jest zagrożeniem.

Jak więc pogodzić trzymanie komórki przy sobie ze zmniejszeniem ryzyka bezpłodności? Dobrym sposobem jest trzymanie jej po prostu w etui przyłączonym do paska od spodni.

rekrutacja

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ